Powered by TeamSnap. Learn more about creating your own website.

Teams

Team Standings & Schedule info

T-Ball (Pre-K & Kindergarten)

Name Coach Schedule
Cubs Dale DeVinney  Schedule
Angels Jordan Reifer  Schedule
White Sox Adam Kolovic  Schedule
Yankees Alexandr Gonzalez  Schedule

Instructional (1st & 2nd Grade)

Name Owner W L T PCT Schedule
1 Angels Levy Sheinfeld 0 0 0 0.000  Schedule
2 Cubs Mark McCall 0 0 0 0.000  Schedule
3 Yankees Charles Colone 0 0 0 0.000  Schedule
4 White Sox Kevin Vietti 0 0 0 0.000  Schedule
5 Morton Grove The Storm 0 0 0 0.000  Schedule
6 Morton Grove The Heat 0 0 0 0.000  Schedule
7 Morton Grove Dragons 0 0 0 0.000  Schedule

Minors (3rd & 4th grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Angels Kevin Vietti  Schedule
Lincolnwood Cubs Joe Osborne  Schedule
Lincolnwood White Sox David Porush  Schedule
Lincolnwood A's Schuyler Abrams  Schedule
Lincolnwood Yankees Jeremy Simon  Schedule
Skokie Youth 1 Athletics  Schedule
Skokie Youth 3 Giants  Schedule
Morton Grove 2 Mayhem  Schedule
Morton Grove 3 Spartans  Schedule
Niles 3 Orioles  Schedule
Skokie Youth 2 Royals  Schedule
Niles 2 Mets  Schedule
Niles 1 Cubs  Schedule
Morton Grove 1 Cougars  Schedule

Majors (5th & 6th Grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Yankees Lucian Junto  Schedule
Lincolnwood Cubs Kevin Daly  Schedule
Skokie Youth 2 Royals  Schedule
Skokie Youth 3 Giants  Schedule
Skokie Youth 1 Phillies  Schedule
Skokie Indians 3 Pirates  Schedule
Norwood Park 2 A's  Schedule
Niles 4 Cubs  Schedule
Skokie Indians 2 A's  Schedule
Morton Grove 1 Orange Raiders  Schedule
Norwood Park 1 Phillies  Schedule
Morton Grove 2 Titans  Schedule
Niles 5 Reds  Schedule
Niles 3 Orioles  Schedule
Highland Park 5 Legacy  Schedule
Norwood Park 2 A's  Schedule

Pony (7th & 8th grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Cubs John Debaz  Schedule
Lincolnwood Yankees Jay Greenberger  Schedule
Skokie Youth 2 Royals  Schedule
Niles 2 Orioles  Schedule
Evanston 2  Schedule
Dunham Park 2 Diamondbacks  Schedule
Skokie Youth 1 Giants  Schedule
Edgebrook 3 Yankees  Schedule
Skokie Indians Cubs  Schedule
Wilmette 3 Bats  Schedule
Skokie Youth 2 Royals  Schedule
Niles 2 Orioles  Schedule
Ken-Winn 2 Sun Devils  Schedule
Evanston 1  Schedule
Niles 1 Cubs  Schedule
Evanston 3  Schedule
Morton Grove Bryzzos  Schedule
Park Ridge 5 Century 21  Schedule
Ken-Winn 1 Yellow Jackets  Schedule
Edgebrook 1 Cubs  Schedule
Ken-Winn 3 Crimson Tide  Schedule
Park Ridge 6 Warriors  Schedule
Edgebrook 2 Dodgers  Schedule
Park Ridge 3 Wee Care  Schedule

Girls Softball (K-2nd)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Lady Bugs Stewart Polo  Schedule
Lincolnwood Bumblebees Arturo Alameda  Schedule
Skokie 1 - Thunder Bunnies  Schedule
Morton Grove 1 - Unicorns  Schedule
Skokie 2 - Unicorns  Schedule
Morton Grove 2 - Bumblebees  Schedule

Girls Softball (3rd & 4th grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood 2 - Panthers Chris Hutchison  Schedule
Lincolnwood 1 - Golden Stars Hilary Logan  Schedule
Niles 1 - Jaguars  Schedule
Des Plaines 2 - Barnabys  Schedule
Des Plaines 3 - Rand Red Hots  Schedule
Morton Grove Dolphins  Schedule
Des Plaines 1 - Fijal  Schedule
Norwood Wolves  Schedule
Niles 2 - Knights  Schedule

Girls Softball (5th & 6th grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Lightning Dan Amato  Schedule
ESAA 3 - Illinois  Schedule
ESAA 2 - Holy Cross  Schedule
ESAA 1 - Florida  Schedule
Norwood Red Hots  Schedule
Skokie Nightmares  Schedule
ESAA 5 - Notre Dame  Schedule
ESAA 4 - Nevada  Schedule

Girls Softball (7th & 8th grade)

Name Coach Schedule
Lincolnwood Lightning Scott Kalchik  Schedule
Oriole Park 2 - Bandits  Schedule
Skokie Enforcers  Schedule
ESAA 1 - Iowa  Schedule
Des Plaines 1 - Vision Care  Schedule
Niles 2 - Blue Thunder  Schedule
Park Ridge Vive! Therapeudic  Schedule
ESSA 2 - LSU  Schedule
Niles 1 - Touch Em All  Schedule
Norwood Park Pumas  Schedule
Des Plaines 2 - Action Metal  Schedule
Oriole Park 1 - Diamonds  Schedule